Встановлення Magento


Встановлення  magento на локальний сервер. Проблеми які  можуть  виникнути при встановленні. Файли  конфігурації magento. Підказки новачкам при встановленні

.

У цій статті розглянемо питання щодо  встановлення Magento CE 1.9 на локальний сервер. Про Magento 2.0 напишемо пізніше. 

1) Локальний сервер

 Якщо у  вас Windows то пропонуємо просте і легке рішення: пакет програм Denwer. Скачати його можна на офіційному сайті (http://www.denwer.ru). Там ви також знайдете інструкції щодо встановлення.

Якщо у  вас Linux то інформацію щодо встановлення  і  конфігурації віртуального серверу ви знайдете на офіційному сайті (https://help.ubuntu.com/community/ApacheMySQLPHP). 

2) Качаємо "двіжок" Magento

Щоб скачати переходимо на офіційний сайт (https://www.magentocommerce.com/download) і  переходимо на таб "архів релізів":

 

 "Скролимо"  вниз, знаходимо потрібну нам версію,  вибираємо зручний нам формат і тиснемо "Download":

 Щоб скачати потрібно зареєструватись. Це не займе багато часу. Отож, реєструємось і качаємо Magento. 

3) Створюємо папку на сервері

На цьому етапі у  нас вже є архів з "двіжком". Залишається зпустити його на локальному сервері. Для  цього вам потрібно розпакувати даний архів у  папку на сервері. 

Якщо у вас Windows/Denwer - Z://home/my_first_magento/www/ (Z - диск "денвера" по замовчуванні)

Якщо у вас Linux/LAMP - home/var/www/html/my_first_magento/

my_firts_magento - це  папка яку вам треба створити у певній директорії. Називайте її як заманеться (тільки без "пробілів" і бажано англійською).

Розпаковуємо наш архів у цю папку.   

4) Створюємо базу даних для сайту

Ще один важливий момент це база даних. Нам потрібно створити порожню базу і користувача для неї. Заходимо на PhpAdmin:

Якщо у вас Windows/Denwer - http://localhost/tools/phpmyadmin 

Якщо у вас Linux/LAMP - http://localhost/phpmyadmin (http://help.ubuntu.ru/wiki/руководство_по_ubuntu_server/приложения_lamp/phpmyadmin)

 Натискаємо "Бази даних",  даємо назву нашій базі (найзручніше називати аналогічно папці, щоб потім не сплутати), вибираємо кодування (найбільш універсальне - utf8_general_ci) і натискаємо "Створити":

 

 

Наступним кроком створимо користувача для новоствореної бази. У меню вибираємо "Користувачі" а потім "Додати користувача":

 

Вводимо ім'я, хост (локальний: localhost), пароль.  Ставимо користувачу всі  привілегії і натискаємо "Додати користувача":

 

5) Запуск встановлення Magento

На даному етапі у нас є "двіжок" у  папці на локальному сервері і готова база даних з  користувачем для встановлення Magento. У Windows запускаємо денвер (чи перезапускаємо, якщо запущений). На Linux пишемо в терміналі sudo service apache2 restart. І переходимо у браузері за такою адресою:

http://localhost/my_first_magento/ - Linux

http://my_first_magento/ - Windows

Якщо ви все зробили правильно перед вами повинна появитися сторінка встановлення Magento.

6) Процес встановлення Magento

Ставимо галочку "Я погоджуюсь з умовами . . ." і  натискаємо "Продовжити".

Наступний етап встановлення це локалізація. Ну тут немає ніяких проблем. Вводимо і тиснемо "продовжити".

Наступний крок це з'єднання з базою даних та  деякі  конфігурації. Вводимо назву нашої недавноствореної "пустої" бази, хост лишаємо "локалхост", ім'я створеного користувача. За бажанням можна вказати префікс до таблиць в базі. В  такому  випадку всі  таблиці будуть з вказаним префіксом.

Нижче є кілька налаштувань які  можна залишити без змін. Ці  налаштування ви  зможете змінити вже потім з "адмінки" сайту, чи змінити їх у файлі конфігурації (local.xml)

Натискаємо продовжити. Якщо все добре, вас перенаправить на наступний крок. Але є випадок коли "вибиває" помилку на цьому кроці. Ця помилка виглядає ось так:

Тобто Magento каже що лінк на ваш сайт не пройшов перевірку. Не страшно,  бо налаштування "базової адреси" вашого сайту можна здійснити з адмін панелі. Magento зберігає назву домену в базі даних.

Найпростіше рішення щоб уникнути цієї помилки на етапі встановлення це натиснути нижче "галочку" "пропустити перевірку базової адреси" ("skip base url"):

 

Якщо подіяло - кажемо "Ура" і йдемо далі. Якщо ні, пропонуємо наступний варіант вирішення. Magento здійснює перевірку ("валідацію") полів за допомогою вбудованих і вже готових функцій на Prototype.js. Якщо ми хочемо перевірити своє поле ми додаємо тегу <input> відповідний клас. Наприклад, validate-email, validate-tel, validate-alfa і т.д. (в наступних статтях ми опишемо як ними користуватись). Один з таких класів стоїть і на нашому "проблемному" полі "базова адреса" (base url). Тому на етам встановлення ми можемо знайти файл який відповідає за виведення даного кроку і забрати з  тегу <input> клас який перевіряє введений текст (потім ми його повернемо на місце). 

Цей файл можна знайти тут: 

"папка з magento"\app\design\install\default\default\template\install\config.phtml

В цьому файлі знаходимо наступний код (знаходимо наш <input>):

<li>
<label for="base_url"><?php echo $this->__('Base URL') ?>
<span class="required">*</span>
</label><br />
<input type="text" name="config[unsecure_base_url]"
id="base_url"
value="<?php echo $this->getFormData()->getUnsecureBaseUrl() ?>"
title="<?php echo Mage::helper('core')->quoteEscape($this->__('Base URL')) ?>"
class="required-entry validate-url input-text"
/>
</li>

Це є  елемент списку з "лейблом" і з полем для введення. (<input> по замовчуванні записаний в один рядок. Тут зроблено відступи щоб краще побачити потрібний клас.) Отож, бачимо два, потрібні нам, класи: required-entry та validate-url. Копіюємо їх у тимчасове місце чи вирізаємо, зберігаємо файл і обновляємо сторінку з встановленням Magento. Вводимо ше раз дані і тиснемо "продовжити".

Тут доведеться трішки зачекати. Magento мусить записати всі свої 300+ таблиць в базу даних.

Якщо хочете то можна повернути "класи" на місце. Але встановлення виконується один раз, так що вони вам більше не пригодяться.

Наступний крок це налаштування адміна. Вказуєму інформацію про користувача а також логін і пароль. Ще є поле  для ключа. Цей ключ використовується для шифрування інформації. Якщо не вкажете, то він згенерується автоматично.

Ну ось і остання сторінка встановлення! Звідси ви  можете перейти або на "адмінку" або на "фронтенд" свого нового магазину.  

 Ви завжди можете задати запитання тут в коментарях або відіславши контактну форму на сторінці "контакти", якщо щось не виходить чи маєте запитання.

 

Успіхів в програмуванні!


Запитання?


Captcha Code